قیمت تتر و نمودار لحظه ای نرخ تتر

arrow_forward_ios
arrow_back_ios
loading

تومان

قیمت لحظه ای تتر

0.68% -arrow_downward

تغییر

36,750 arrow_upward

بالا‌ترین

36,450 arrow_downward

پایین‌ترین

کامل‌ترین نمودار قیمت تتر از سال ۱۴۰۱ در تترفا

قیمت تتر ( Tether price ) در دنیای ارزهای دیجیتال با تغییرات لحظه‌ ای قیمت انواع رمزارز گره خورده است. دسترسی به نموداری کامل برای نمایش قیمت تتر به‌ این دلیل اهمیت پیدا می‌ کند که ارز دیجیتال تتر (USDT) به‌ عنوان محبوب‌ ترین ارز پایدار، نقشی حیاتی در این اکوسیستم بازی می‌ کند. معمولاً فعالان حوزه کریپتوکارنسی، اعم از سرمایه‌ گذاران و معامله‌ کنندگان، از ارز دیجیتال تتر به‌ عنوان ابزاری کاربردی برای انجام معاملات امن و سریع و به‌ صرفه استفاده می کنند. همچنین، کسب‌ و‌ کارهای زیادی هستند که برای تبادلات مالی خود از ارز دیجیتال تتر (USDT) بهره می‌ برند و همگی نیازمند نموداری برای نمایش جزئیات قیمت تتر هستند.

چرا نمودار قیمت تتر تترفا ؟

نمودار قیمت تتر در تترفا به‌ دلیل مزیت‌ های متعدد تتر (امنیت تضمین‌ شده، سرعت تبادل، نقدشوندگی ایده‌ آل و حفظ ارزش دارایی) در‌اختیار تمام فعالان حوزه رمز‌ارز قرار گرفته است. استفاده از این نمودار در تترفا به شما کمک می‌ کند تا با نگاهی بر تغییرات قیمت تتر، استراتژی دقیق‌ تر و چشم‌ اندازی روشن‌ تر برای فعالیتتان در اکوسیستم رمز‌ارزها ترسیم کنید.

نمودار قیمت تتر تترفا چه ویژگی‌ هایی دارد ؟

در طراحی این نمودار، سعی شده است تا با وجود پایبندی به جزئیات مهم قیمت تتر، حفظ سادگی و دوری از پیچیدگی نیز در اولویت قرار گیرد. ویژگی‌ های نمودار قیمت تتر عبارت‌اند از:

  • امکان مشاهده تغییرات قیمت تتر روی نمودار در بازه‌ های ۷ روزه، ۱ ماهه، ۳ ماهه، ۱ ساله و بیش از یک سال
  • امکان مشاهده بیشترین و کمترین قیمت تتر در بازه ٢۴‌ ساعته و ۷ روزه و ۱ ماهه
  • امکان مشاهده سوابق تغییرات قیمت تتر به‌ همراه تاریخ و ساعت لحظه تغییر

ویژگی های تتر

ویژگی منحصر به فرد تتر USDT این واقعیت است که ارزش آن توسط Tether تضمین شده است تا با دلار آمریکا ثابت بماند. به گفته تتر، هر زمان که توکن‌ های USDT جدیدی صادر می‌ کند، همان مقدار دلار را به ذخایر خود اختصاص می‌ دهد، بنابراین تضمین می‌ کند که USDT به طور کامل توسط پول نقد و معادل‌ های نقدی پشتیبانی می‌ شود.

نوسانات معروف بازارهای ارز دیجیتال به این معنی است که ارزهای دیجیتال می‌ توانند در عرض یک روز 10 تا 20 درصد افزایش یا کاهش پیدا کنند و به عنوان ذخیره ارزش غیرقابل اعتماد تلقی شوند. از طرف دیگر قیمت تتر USDT از این نوسانات محافظت می‌ شود.

این ویژگی USDT را به پناهگاه امنی برای سرمایه‌ گذاران ارزهای دیجیتال تبدیل می‌ کند: 

در طول دوره‌ هایی که ارز‌های دیجیتال نوسانات بالا را تجربه می‌ کنند، آنها می‌ توانند بدون نیاز به نقدینگی کامل به دلار، اوراق بهادار خود را در تتر Tether نگهداری کنند. علاوه بر این، USDT روشی ساده برای انجام معاملات معادل دلار آمریکا بین مناطق، کشورها و حتی قاره‌ ها از طریق بلاک چین ارائه می‌ کند.

با این حال، در طول سال‌ ها، در مورد صحت ادعاهای تتر در مورد ذخایر دلاری آن‌ ها، بحث‌ هایی وجود داشته است که بروز این بحث‌ ها در برخی مواقع نرخ تتر USDT را مختل می‌ کند به طوری که در مقطعی از تاریخ تا 0.88 دلار نیز کاهش یافت. افراد زیادی در مورد این واقعیت که ذخایر تتر هرگز به طور کامل توسط یک شخص ثالث مستقل حسابرسی نشده است، ابراز نگرانی کرده اند.